Čistota a hygiena

alergeny ritello 5d333 roztoce ritello fe6ff

Pouze v jednom gramu prachu z matrace běžného lůžka se skrývá až 15 tisíc roztočů. Každý den tak sdílíte obydlí se statisíci až několika milióny těchto nevítaných návštěvníků v kobercích, matracích, v přikrývkách a polštářích. Průměrně 80% roztočových alergenů v bytě pochází z postelí a sedaček a šíří se tak do celého bytu.


Čistota a hygiena v domácnosti je pro každého důležitá


Uklízíte, utíráte prach, vysáváte, myjete podlahy i kvůli příjemnému pocitu, ale hlavně kvůli zdraví. Mnoho lidí řeší problém, jak utlumit zdravotní problémy léky, ale málokdo řeší jak zdravotním problémům předejít.
V dnešní době různé zdravotní organizace dokazují vysokou škodlivost domácího prachu na lidský organismus, jehož výsledkem jsou alergie.

 Alergeny  Roztoči

Matrace je "zásobárna" roztočů

Roztoči se vyskytují i v kobercích, křeslech, pohovkách a čalouněném nábytku s látkovými potahy, závěsech a dalších bytových textiliích. Objevují se tedy ve většině místností v bytě, i když v menším počtu než v ložnici. Ostatní místnosti jsou spíše rezervoárem roztočů, avšak lůžko představuje jejich hlavní zdroj, čili jakousi "roztočovou líheň". V koberci se ukládá veškerá nečistota a prach, ze které se roztoči po vyčištění lůžka, např. vypráním, přenášejí zpět do matrací a přikrývek.